Ważne spotkanie w dolnej części tabeli

9 lut 2024 | Mecze

W sobotę w Jarosławiu zmierzą się dwie drużyny z końca tabeli. Handball JKS Jarosław podejmie AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

Podopieczne trenera Michała Kubisztala dotychczas w 15 spotkaniach zdobyły 9 punktów (2 zwycięstwa i 13 porażek, w tym 3 po karnych). Najwięcej bramek dla drużyny z Jarosławia zdobyła Wiktoria Kostuch – 63. Najwięcej podań otwierających drogę do bramki przeciwniczek zaliczyła Katarzyna Kozimur – 78 asyst.

Kaliszanki w 15 meczach uzbierały 8 punktów (3 zwycięstwa, w tym jedno po karnych i 12 porażek). Najskuteczniejszą zawodniczką AWS Energa Szczypiorno Kalisz jest obrotowa Katarzyna Wilczek – 54 bramki. Najwięcej asyst w zespole ma 23-letnia Kinga Stanisławczyk – 89 asyst.

W pierwszym meczu obu drużyn w hali Kalisz Arena, 29 października 2023 roku kaliszanki okazały się lepsze po rzutach karnych.

- Najbliższy mecz w Jarosławiu z pewnością będzie dla nas bardzo wymagający. Doceniamy klasę rywalek, które w ostatnim czasie potrafiły mierzyć się z czołówką tabeli jak równy z równym. Uważam jednak że przede wszystkim musimy patrzeć na siebie. Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej i wiem, że damy z siebie wszystko by móc w dobrych nastrojach wrócić do Kalisza z trzema punktami – mówi rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz Paulina Kucharska.

- W sobotę czeka nas jedno z ważniejszych spotkań - mecz z Jarosławiem. Będzie to trudny przeciwnik i trudny teren dla nas, ale zamierzamy walczyć do samego końca i wrócić z kompletem punktów do Kalisza – mówi rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz Katarzyna Czapracka.

Mecz Handball JKS Jarosław – AWS Energa Szczypiorno Kalisz zaplanowano na 10 lutego na godz. 16.00 w hali MOSiR w Jarosławiu. Transmisja spotkania na platformie Emocje.tv.