Skuteczny finisz. Piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno pokonały Start

4 lut 2023 |

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Andrzeja Bystrama zanotowały piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. W sobotę liderki grupy B pierwszej ligi pokonały przed własną publicznością Start Pietrowice Wielkie 23:16.

Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Andrzeja Bystrama zanotowały piłkarki ręczne SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. W sobotę liderki grupy B pierwszej ligi pokonały przed własną publicznością Start Pietrowice Wielkie 23:16.

To był drugi mecz kaliszanek w rundzie rewanżowej. Zaczęły ją przed dwoma tygodniami, przegrywając na wyjeździe po serii rzutów karnych ze Śląskiem Wrocław. Za to w pierwszym w tym roku domowym spotkaniu zgarnęły pełną pulę, choć pojedynek ze Startem Pietrowice Wielkie nie był dla nich przysłowiowym spacerkiem.


W pierwszej połowie oba zespoły nie grzeszyły skutecznością. Na otwarcie rywalizacji gospodynie straciły dwie bramki, ale po kwadransie prowadziły 4:2. Nie potrafiły jednak zdominować rywalek. Na minutę przed przerwą miały wprawdzie trzy gole zapasu (9:6), ale do szatni schodziły przy stanie 9:8.


Do 50. minuty obraz gry praktycznie się nie zmienił, a wynik wciąż był sprawą otwartą, bo dystans dzielący obie drużyny wynosił dwa gole (18:16 dla Szczypiorna). Na szczęście końcówka rywalizacji należała do kaliszanek, które w ostatnich dziesięciu minutach rzuciły pięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej. W efekcie zwyciężyły wyraźnie 23:16.


Dzięki sobotniej wygranej kaliski zespół umocnił się na czele grupy B pierwszej ligi. W kolejnej kolejce, zaplanowanej na 18-19 lutego, podopieczne Andrzeja Bystrama zagrają na wyjeździe z Victorią Świebodzice.


Dodajmy, że w barwach SWWS Energa Szczypiorno zadebiutowała w sobotę Katarzyna Czapracka. 20-letnia środkowa rozgrywająca oficjalnie dołączyła do drużyny przed kilkoma dniami. Wcześniej występowała w młodzieżowych ekipach Zagłębia Lubin, a poprzednią rundę spędziła w Otmęcie Krapkowice, czyli w ekipie ligowego rywala kaliszanek.


***


SWWS Energa Szczypiorno Kalisz – Start Pietrowice Wielkie 23:16 (9:8)


SWWS Energa: Prudzienica 1 – Miłek 6, Jałoszewska 4, Kucharska 4, Czapracka 3, Pilitowska 3, Gajos 1, Wilczek 1, Kisiel-Stężała, Pesel-Matyjak.

Kary: 16. min. Czerwona kartka: Katarzyna Wilczek (58. min, gradacja kar). Rzuty karne: 2/3.


Start: Stępień, Czapla – Matusik 5, Rodak 3, Jakubiec 2, Przystalska 2, Zioła 2, Podsiadło 1, Szczepanik 1, Pietryga, Skotnicka.

Kary: 4. min. Rzuty karne: 2/3.

Sędziowali: Mateusz Kaczorowski (Konstantynów Łódzki) i Daniel Przybysz (Aleksandrów Łódzki)