Pether Krautmeyer: „Uważam, że AWS Energa Szczypiono Kalisz to dobry zespół, który ma odpowiednią mieszankę młodości i doświadczenia.” [Wywiad]

10 sty 2024 |

Trenera AWS Energa Szczypiorno Kalisz Pethera Krautmeyera zapytaliśmy m.in. o to dlaczego wybrał pracę w Kaliszu i jak czuje się przed pierwszym meczem w ORLEN Superlidze Kobiet.

Marcin Woźniak: Jakim zespołem według Ciebie jest AWS Energa Szczypiorno Kalisz? Jak oceniłbyś zawodników tworzących drużynę?

Pether Krautmeyer: Uważam, że AWS Energa Szczypiono Kalisz to dobry zespół, który ma odpowiednią mieszankę młodości i doświadczenia.

 

MW: Pracowałeś w Danii prawie 20 lat. Jakie są różnice pomiędzy ligą polską i duńską?

PK: Gra w piłkę ręczną w Polsce różni się od duńskiej dynamicznością przede wszystkim w ataku. Drugą rzeczą jest rozbudowana struktura związana z tym sportem.

 

MW: Co zdecydowało o wyborze oferty z Kalisza?

PK: Zawsze miałem dobre zdanie o Polsce i kiedy Iwona zadzwoniła i opowiedziała mi o zespole oraz wyzwaniach jakie przed nim stoją to nie mogłem powiedzieć nie.

 

MW: Jesteś w Polsce od ponad tygodnia. Co najbardziej lubisz w naszym kraju? Co podoba Ci się w Kaliszu?

PK: Moje pierwsze wrażenie jest wyłącznie pozytywne. Kiedy miałem trochę wolnego czasu, pojeździłem trochę po Kaliszu. To wspaniałe miasto które ma wszystko, czego można sobie życzyć. No i jedzenie w Polsce jest naprawdę dobre.

 

MW: Wróćmy do piłki ręcznej. Przed Tobą Twój pierwszy mecz w roli trenera AWS Energa Szczypiorno Kalisz w ORLEN Superlidze Kobiet. Jak się z tym czujesz?

PK: Wolałbym spędzić trochę więcej czasu z zespołem przed pierwszym meczem. Myślę jednak, że zespół ciężko pracował i rozwija się każdego dnia. Dlatego rozegranie środowego meczu będzie bardzo ekscytujące.