Mocne otwarcie sezonu. Szczypiornistki Szczypiorna zdecydowanie lepsze od Śląska Wrocław

17 wrz 2022 |

Już w pierwszym meczu w pierwszej lidze szczypiornistki AWS Szczypiorno Kalisz osiągnęły granicę 40 bramek. W sobotę w Arenie podopieczne Pawła Ruska pokonały ekipę Śląska Wrocław 42:21.

Już w pierwszym meczu w pierwszej lidze szczypiornistki AWS Szczypiorno Kalisz osiągnęły granicę 40 bramek. W sobotę w Arenie podopieczne Pawła Ruska pokonały ekipę Śląska Wrocław 42:21.

Kaliski zespół jest beniaminkiem grupy B pierwszej ligi, w której rywalizuje 11 drużyn. W inauguracyjnym spotkaniu, które odbyło się w sobotę w Arenie, zmierzył się ze Śląskiem Wrocław i był co najmniej o klasę lepszy.

Podopieczne Pawła Ruska od początku dyktowały warunki gry. Mecz zaczęły od prowadzenia 4:0, a potem utrzymywały bezpieczny dystans, choć tuż przed przerwą nieco się rozluźniły i straciły cztery gole z rzędu. W efekcie z wyniku 13:6 zrobiło się 13:10. To był jednak jedyny słabszy moment w wykonaniu miejscowych. Na półmetku miały już sześć bramek zapasu (16:10), a w drugiej połowie podkręciły tempo i imponowały skutecznością. Granicę 40 trafień osiągnęły w 58. minucie (40:19), a ostatecznie zwyciężyły 42:21.

Najwięcej goli dla Szczypiorna rzuciła Wanessa Gajos – osiem. To jedna z dziewięciu nowych zawodniczek, jakie do dyspozycji ma trener Rusek. Spośród pozyskanych szczypiornistek w sobotę zaprezentowały się jeszcze Izabela Prudzienica, Aleksandra Bielak, Nikola Falińska, Katarzyna Wilczek, Daria Miłek, Kinga Stanisławczyk i Nikola Sołdek. Kluczowe role w kaliskiej drużynie odgrywają też zawodniczki, które w zeszłym sezonie wywalczyły w świetnym stylu awans. W starciu ze Śląskiem siedem bramek zdobyła Paulina Kucharska, sześć Katarzyna Pilitowska, a cztery Agnieszka Jałoszewska.

Kolejnym rywalem kaliszanek będzie Start Pietrowice Wielkie. Z tym zespołem zmierzą się w delegacji w sobotę, 24 września (godz. 18:30).

***

AWS Szczypiorno Kalisz – Śląsk Wrocław Handball 42:21 (16:10)

Szczypiorno: Prudzienica, Bielak 1, Falińska – Gajos 8, Kucharska 7, Wilczek 7, Pilitowska 6, Jałoszewska 4, Miłek 3, Czyż 2, Stanisławczyk 2, Baszyńska 1, Sołdek 1, Moskal-Giel.

Kary: 6. min. Rzuty karne: 5/5.

Śląsk: Glabik, Lipiec – Fryśna 6, Szajek 4, Kruk 3, Michalak 2, Przewdzięk 2, Klimaszewska 1, Łuszczyńska 1, Pytel 1, Stokowiecka 1, Drochlińska, Mleczko, Niemczyk, Płaza, Zięba.

Kary: 10. min. Rzuty karne: 2/3.

Galeria zdjęć