Meczem z wicemistrzyniami Polski wracamy do gry w ORLEN Superlidze Kobiet

9 sty 2024 |

Kaliskie szczypiornistki wracają po przerwie do gry w ORLEN Superlidze Kobiet. W ramach 11. serii spotkań zmierzą się na wyjeździe z wicemistrzyniami Polski – MKS-em FunFloor Lublin.

W pierwszym meczu obu drużyn w 2. serii spotkań w hali Kalisz Arena AWS Energa Szczypiorno Kalisz podejmowała MKS FunFloor Lublin. Spotkanie miało jednostronny przebieg, a faworytki wygrały znacząco 18:34.

W przerwie świateczno-noworocznej w kaliskiej drużynie doszło do zmian. Na ławce trenerskiej Łukasza Kobusińskiego zamienił Pether Krautmeyer, natomiast nową rozgrywającą została pochodząca z Czarnogóry Branka Konatar.

- Uważam, że AWS Energa Szczypiorno Kalisz to dobry zespół. Ma dobrą mieszankę wieku oraz doświadczenia – mówi trener Pether Krautmeyer - Wolałbym spędzić trochę więcej czasu z zespołem przed pierwszym meczem. Myślę jednak, że dziewczyny ciężko pracowały i rozwiją się każdego dnia. Dlatego rozegranie środowego meczu będzie bardzo ekscytujące – dodaje.

- Uważam, że wchodzimy w ten rok z nową energią. Oczywiście potrzebujemy czasu i cierpliwości na realizację nowej wizji naszej drużyny. Nie da się ukryć, że nie jesteśmy faworytkami w meczu z Lublinem, ale jest to dodatkowa motywacja. Jedziemy tam dobrze przygotowane i chcemy dać z siebie 110% i walczyć do ostatniej sekundy o jak najlepszy rezultat dla nas – mówi kapitan zespołu Katarzyna Pilitowska.

 

Warto przypomnieć, że najbliższy mecz domowy kaliskie szczypiornistki rozegrają w niedzielę, 14 stycznia o godz. 15.45 z KPR Kobierzyce.