Dziesiąte zwycięstwo naszych szczypiornistek z rzędu!

23 sty 2022 |

Do drugoligowych zmagań piłkarki ręczne MKS AZS SWWS Kalisz wróciły po ponad miesięcznej przerwie. Forma z pierwszej części rozgrywek nie uleciała, bo w niedzielę podopieczne Pawła Ruska zdeklasowały na wyjeździe wysoko notowaną Victorię Świebodzice. Kaliszanki zagrały w swoim stylu. Już w pierwszym kwadransie wypracowały sobie solidną przewagę (10:3), która pozwoliła im w dalszej fazie meczu w pełni kontrolować rywalizację. Do przerwy, po trafieniu Eweliny Czyż, prowadziły 22:13. Przez znakomitą część drugiej połowy utrzymywały nad rywalkami kilkunastobramkowy dystans. W końcówce zanotowały serię czterech goli z rzędu i w efekcie wygrały 41:25. Znakomite zawody rozegrała w niedzielę Żaneta Moskal-Giel, która rzuciła 10 bramek. Siedem goli zanotowała na swoim koncie Agnieszka Jałoszewska, a po sześć Zuzanna Pesel-Matyjak i Katarzyna Pilitowska. W szeregach Victorii najskuteczniejszą zawodniczką okazała się zdobywczyni 11 trafień Julia Wlazło. Pierwszą rundę fazy zasadniczej w grupie 1 drugiej ligi kaliszanki zakończyły z kompletem 10 zwycięstw. W Świebodzicach po raz czwarty w tym sezonie przekroczyły barierę 40 goli. Tymczasem już w najbliższą sobotę kaliski zespół rozpocznie rundę rewanżową. W domowym starciu podejmie ekipę GMTS Sparta Iwaniccy Gubin. MKS Victoria Świebodzice – MKS AZS SWWS Kalisz 25:41 (13:22) MKS: Kolasińska – Moskal-Giel 10, Jałoszewska 7, Pesel-Matyjak 6, Pilitowska 6, Czyż 5, Kucharska 5, Baszyńska 2, Kisiel, Rachwalska. Kary: 6. min. Rzuty karne: 6/7. Najwięcej bramek dla Victorii: Wlazło 11, Adamczewska 6, Łasińska 4.

Do drugoligowych zmagań piłkarki ręczne MKS AZS SWWS Kalisz wróciły po ponad miesięcznej przerwie. Forma z pierwszej części rozgrywek nie uleciała, bo w niedzielę podopieczne Pawła Ruska zdeklasowały na wyjeździe wysoko notowaną Victorię Świebodzice.

Kaliszanki zagrały w swoim stylu. Już w pierwszym kwadransie wypracowały sobie solidną przewagę (10:3), która pozwoliła im w dalszej fazie meczu w pełni kontrolować rywalizację. Do przerwy, po trafieniu Eweliny Czyż, prowadziły 22:13. Przez znakomitą część drugiej połowy utrzymywały nad rywalkami kilkunastobramkowy dystans. W końcówce zanotowały serię czterech goli z rzędu i w efekcie wygrały 41:25.

Znakomite zawody rozegrała w niedzielę Żaneta Moskal-Giel, która rzuciła 10 bramek. Siedem goli zanotowała na swoim koncie Agnieszka Jałoszewska, a po sześć Zuzanna Pesel-Matyjak i Katarzyna Pilitowska. W szeregach Victorii najskuteczniejszą zawodniczką okazała się zdobywczyni 11 trafień Julia Wlazło.

Pierwszą rundę fazy zasadniczej w grupie 1 drugiej ligi kaliszanki zakończyły z kompletem 10 zwycięstw. W Świebodzicach po raz czwarty w tym sezonie przekroczyły barierę 40 goli. Tymczasem już w najbliższą sobotę kaliski zespół rozpocznie rundę rewanżową. W domowym starciu podejmie ekipę GMTS Sparta Iwaniccy Gubin.

MKS Victoria Świebodzice – MKS AZS SWWS Kalisz 25:41 (13:22)

MKS: Kolasińska – Moskal-Giel 10, Jałoszewska 7, Pesel-Matyjak 6, Pilitowska 6, Czyż 5, Kucharska 5, Baszyńska 2, Kisiel, Rachwalska.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 6/7.

Najwięcej bramek dla Victorii: Wlazło 11, Adamczewska 6, Łasińska 4.