Brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Świata zawodniczą Energa Szczypiorno Kalisz!

8 lip 2024 | Transfery

21-letnia bramkarka, Karolina Osowska najbliższy sezon spędzi w Energa Szczypiorno Kalisz.

Karolina swoją sportową przygodę zaczynała w 2012 roku w SPR Sośnica Gliwice. Od 2015 do 2018 roku grała w SPR Pogoń Zabrze 1945. Następne trzy lata spędziła w XI Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach. W trakcie nauki w 2019 roku dołączyła do seniorskiego zespołu KS Otmęt Krapkowice. W 2021 roku przeniosła się do Lublina gdzie rozpoczęła grę w MKS AZS UMCS Lublin. Ostatni sezon spędziła w szeregach brązowego medalisty ORLEN Superligi Kobiet MKS FunFloor Lublin. W czerwcu zdobyła brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata.

- Z wielkim optymizmem patrzę na nadchodzący sezon i bardzo się cieszę, że będę mogła reprezentować barwy drużyny Kalisza. Mam nadzieję, że dołożę w tym sezonie niejedną cegiełkę do wspólnego sukcesu – mówi bramkarka Energa Szczypiorno Kalisz Karolina Osowska - Moim celem jest walczyć razem z koleżankami z drużyny w każdym meczu o zwycięstwo i o jak najlepsze wyniki, a od siebie dawać na bramce dwieście procent. Nie mogę się już doczekać, więc do zobaczenia na boisku! - dodaje.

Sprowadzenie nowej bramkarki do Energa Szczypiorno Kalisz było możliwe dzięki wsparciu sponsora tytularnego Energa Grupa ORLEN.