Bariera 40 bramek przełamana! Domowe zwycięstwo z PR-em Gniezno.

1 lis 2021 |

Z meczu na mecz kaliszanki są coraz skuteczniejsze. Na inaugurację zdobyły 34 bramki, a w kolejnych spotkaniach odpowiednio 36 i 37. Bariera 40 trafień w jednej potyczce pękła w sobotnim starciu z drugim zespołem pierwszoligowego MKS PR Gniezno. Beniaminek znad Prosny pokonał tę ekipę 41:24. Miejscowe już po ośmiu minutach prowadziły 8:1, w czym spora zasługa zdobywczyni czterech goli Pauliny Kucharskiej. I choć rywalki rzuciły potem pięć bramek z rzędu, to w drugim kwadransie rywalizacji przewaga gospodyń znów była wyraźna. Na półmetku odskoczyły one przyjezdnym na 24:10, co pozwoliło im w pełni kontrolować przebieg zmagań. W drugiej połowie kaliski zespół nie był już tak skuteczny, a do tego popełniał więcej błędów, jednak mimo to zdołał nieco powiększyć dystans. Jedyną niewiadomą było to, czy zdoła przełamać barierę 40 trafień. Tej sztuki, po raz pierwszy w tym sezonie, dokonał w 52. minucie. Karnego wykorzystała wtedy Kucharska, która obok Małgorzaty Kisiel była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Obie zgromadziły po 10 goli, a ich drużyna wygrała ostatecznie 41:24. Podopieczne Pawła Ruska, z kompletem punktów po czterech kolejkach, przewodzą drugoligowej stawce. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z UKS Jedynką Dzierżoniów (7 listopada, godz. 16:00). MKS AZS SWWS Kalisz – MKS PR II Gniezno 41:24 (24:10) MKS SWWS: Kolasińska, Caboń – Kisiel 10, Kucharska 10, Moskal-Giel 7, Jałoszewska 6, Pilitowska 5, Pesel-Matyjak 2, Stasiak 1, Bernard, Rachwalska. Kary: 10. min. Rzuty karne: 2/4. Gniezno: Cieślak, Bober – Bartkowiak 10, Alwin 9, Śmigowska 3, Brząkała 1, Łachowska 1, Grzegorek, Musiał, Skoczeń, Szymańska, Tanaś, Wilczura. Kary: 12. min. Rzuty karne: 6/9. Sędziowali: Miłosz Konarczyk i Mateusz Lubczyński (Poznań)

Z meczu na mecz kaliszanki są coraz skuteczniejsze. Na inaugurację zdobyły 34 bramki, a w kolejnych spotkaniach odpowiednio 36 i 37. Bariera 40 trafień w jednej potyczce pękła w sobotnim starciu z drugim zespołem pierwszoligowego MKS PR Gniezno. Beniaminek znad Prosny pokonał tę ekipę 41:24.

Miejscowe już po ośmiu minutach prowadziły 8:1, w czym spora zasługa zdobywczyni czterech goli Pauliny Kucharskiej. I choć rywalki rzuciły potem pięć bramek z rzędu, to w drugim kwadransie rywalizacji przewaga gospodyń znów była wyraźna. Na półmetku odskoczyły one przyjezdnym na 24:10, co pozwoliło im w pełni kontrolować przebieg zmagań.

W drugiej połowie kaliski zespół nie był już tak skuteczny, a do tego popełniał więcej błędów, jednak mimo to zdołał nieco powiększyć dystans. Jedyną niewiadomą było to, czy zdoła przełamać barierę 40 trafień. Tej sztuki, po raz pierwszy w tym sezonie, dokonał w 52. minucie. Karnego wykorzystała wtedy Kucharska, która obok Małgorzaty Kisiel była najskuteczniejszą zawodniczką spotkania. Obie zgromadziły po 10 goli, a ich drużyna wygrała ostatecznie 41:24.

Podopieczne Pawła Ruska, z kompletem punktów po czterech kolejkach, przewodzą drugoligowej stawce. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z UKS Jedynką Dzierżoniów (7 listopada, godz. 16:00).

MKS AZS SWWS Kalisz – MKS PR II Gniezno 41:24 (24:10)

MKS SWWS: Kolasińska, Caboń – Kisiel 10, Kucharska 10, Moskal-Giel 7, Jałoszewska 6, Pilitowska 5, Pesel-Matyjak 2, Stasiak 1, Bernard, Rachwalska. Kary: 10. min. Rzuty karne: 2/4.

Gniezno: Cieślak, Bober – Bartkowiak 10, Alwin 9, Śmigowska 3, Brząkała 1, Łachowska 1, Grzegorek, Musiał, Skoczeń, Szymańska, Tanaś, Wilczura. Kary: 12. min. Rzuty karne: 6/9.

Sędziowali: Miłosz Konarczyk i Mateusz Lubczyński (Poznań)