Ruszają na podbój pierwszej ligi. Piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz zaczynają sezon

16 вер. 2022 |

Sobotnim meczem ze Śląskiem Wrocław piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz zainaugurują premierowy sezon w grupie B pierwszej ligi. Beniaminek przystąpi do rozgrywek wzmocniony, a w konsekwencji nastawiony na walkę o wysokie cele.

Sobotnim meczem ze Śląskiem Wrocław piłkarki ręczne AWS Szczypiorno Kalisz zainaugurują premierowy sezon w grupie B pierwszej ligi. Beniaminek przystąpi do rozgrywek wzmocniony, a w konsekwencji nastawiony na walkę o wysokie cele.

Szczypiorniak w żeńskim wydaniu funkcjonuje nad Prosną zaledwie od roku, ale dość szybko może stać się istotną siłą w kraju. W Kaliszu działalność rozpoczęła już Szkoła Mistrzostwa Sportowego dla dziewcząt pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a w debiutanckim sezonie piłkarki ręczne MKS AZS SWWS w znakomitym stylu wywalczyły awans do pierwszej ligi. Teraz na podbój tych rozgrywek ruszają szczypiornistki AWS Szczypiorno Kalisz. Pod taką właśnie nazwą występować będzie kaliski zespół na zapleczu PGNiG Superligi Kobiet, a zarządzać nim będzie spółka SWWS Sport.

Kadra beniaminka liczy 18 piłkarek. Trzon drużyny, który w zeszłej kampanii wydatnie przyczynił się do wywalczenia awansu na pierwszoligowy poziom, został wzmocniony dziewięcioma zawodniczkami. Nad Prosnę trafiły m.in. wieloletnia kapitan Ruchu Chorzów, Katarzyna Wilczek, była reprezentantka kraju i dwukrotna mistrzyni Polski, Izabela Prudzienica, a także występująca ostatnio w superligowej Piotrcovii, Kinga Stanisławczyk. Trener Paweł Rusek ma też do dyspozycji kilka młodych i utalentowanych szczypiornistek. Personalnie więc kaliska ekipa prezentuje się mocno i śmiało można ją zaliczać do grona kandydatek do walki o wysokie cele.

O potencjale zespołu będzie można przekonać się w najbliższą sobotę. Tego dnia kaliszanki zainaugurują pierwszoligowy sezon. W premierowej kolejce podejmą w hali Arena drużynę Śląska Wrocław. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:00.

***

Kadra AWS Szczypiorno Kalisz – sezon 2022/2023 I ligi gr. B

Bramkarki: 1. Nikola Falińska, 12. Aleksandra Bielak, 16. Alicja Caboń, 64. Izabela Prudzienica

Rozgrywające: 5. Zuzanna Pesel-Matyjak, 10. Arleta Baszyńska, 15. Wanessa Gajos, 17. Kinga Stanisławczyk, 18. Daria Miłek, 24. Paulina Kucharska, 28. Julia Machoń, 31. Agnieszka Jałoszewska

Skrzydłowe: 2. Katarzyna Pilitowska, 9. Żaneta Moskal-Giel, 11. Nikola Sołdek

Obrotowe: 6. Małgorzata Kisiel, 8. Katarzyna Wilczek, 14. Ewelina Czyż