Pierwsze Derby Wielkopolski w ORLEN Superlidze Kobiet już w niedzielę!

3 лист. 2023 | Mecze

W niedzielę, 5 listopada w Gnieźnie odbędzie historyczne spotkanie w ORLEN Superlidze Kobiet – pierwsze Derby Wielkopolski! MKS URBIS Gniezno podejmie AWS Energa Szczypiorno Kalisz.

Oba zespoły są w zupełnie innych miejscach w tabeli. Drużyna z Gniezna po zwycięstwie w Łańcucie z Galiczanką Lwów (29:32) z dorobkiem 12 punktów zajmuje 4. miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet. Kaliszanki natomiast z 2 punktami – wywalczonymi we własnej hali w ostatniej serii z Handball JKS Jarosław - zajmują ostatnie misce.

- Nie będę ukrywać, że czujemy niedosyt po spotkaniu z drużyną z Jarosławia, dlatego jesteśmy niezwykle zmotywowane na kolejne starcie. Z meczu na mecz łapiemy superligowe doświadczenie jako drużyna i oczywiście wierzymy w to, że możemy wywieźć z Gniezna cenne punkty. Mimo, że ten zespół gra dopiero drugi sezon w superlidze to zaczęły z wysokiego „C”. Są bardzo waleczne i na pewno pozycja w tabeli przemawia na ich korzyść – mówi przed meczem kapitan AWS Energa Szczypiorno Kalisz Katarzyna Pilitowska – Natomiast mamy świadomość, że jeśli błędy indywidualne zmniejszymy do minimum i zagramy swój najlepszy handball, możemy cieszyć się ze zwycięstwa na wyjeździe. Każdy mecz to czysta karta i tak do tego podchodzimy. Jestem przekonana, że będzie to spotkanie pełne emocji – dodaje.

Mecz pomiędzy MKS URBIS Gniezno a AWS Energa Szczypiorno Kalisz odbędzie się 5 listopada w hali Sportowo-Widowiskowej im. Mieczysława Łopatki o godz. 16.00. Transmisja na Emocje.tv.