Mistrzynie Polski przyjadą do Kalisza

6 лют. 2024 | Mecze

W ramach 15. serii spotkań ORLEN Superligi Kobiet do hali Kalisz Arena przyjadą mistrzynie Polski KGHM MKS Zagłębie Lubin. Mecz zaplanowano na środę, 7 lutego o godz. 17.45.

Mistrzynie Polski w tym sezonie ORLEN Superligi Kobiet kroczą od zwycięstwa. W 14 dotychczasowych spotkaniach nie straciły ani jednego punktu i aktualnie maja 4 punkty przewagi na KPR-em Gminy Kobierzyce (który ma o jeden mecz rozegrany więcej) i 7 punktów przewagi nad MKS-em FunFloor Lublin. Liderką strzelczyń w zespole jest 28-letnia Daria Michalak, która zdobyła dotychczas 71 bramek. Najwięcej podań otwierających drogę do bramki przeciwniczek zaliczyła Karolina Kochaniak-Sala – 73 asysty.

Kaliszanki po serii porażek w dwóch ostatnich meczach odmieniły obraz swojej gry i wygrały - najpierw z EKS-em Startem Elbląg, a w ostatniej kolejce we własnej hali pokonały Galiczankę Lwów. Liderką w ataku jest obrotowa Katarzyna Wilczek, która w 13 spotkaniach zdobyła 53 bramki. Najwięcej asyst w zespole z Kalisza zaliczyła Kinga Stanisławczyk – 83.

W pierwszym meczu obu drużyn 24 października 2023 roku w Lubinie mistrzynie wygrały pewnie 35:20. Już po pierwszej połowie prowadziły różnicą 11 bramek (20:9) odbierając beniaminkowi nadzieje na sprawienie niespodzianki.

- Spotkanie z takim przeciwnikiem jak Zagłębie Lubin jest dobrym sprawdzianem przed nadchodzącymi ważnymi meczami. Nie znaczy to jednak że zamierzamy oddać tak łatwo punkty. Będziemy walczyć od początku do końca – mówi rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz Kinga Stanisławczyk.

- Chcemy zagrać najlepszy handball jaki potrafimy – deklaruje skrzydłowa Milena Kaczmarek - Nasza gra z meczu na mecz jest coraz lepsza. Czujemy się coraz pewniej na parkiecie i chcemy wciąż stawać się lepszą drużyną, realizować założone cele i cieszyć się z każdej dobrej zespołowej akcji – dodaje.

- Znamy jakość i klasę przeciwnika, ale my skupiamy się na sobie. Dla Nas celem jest grać coraz lepiej z meczu na mecz i rozwijać się jako kolektyw. Na pewno damy z siebie 100 proc. - mówi obrotowa Martyna Borysławska.

Mecz AWS Energa Szczypiorno Kalisz z KGHM MKS Zagłębie Lubin odbędzie się w środę, 7 lutego o godz. 17.45. Transmisja na platformie Emocje.tv.