Do Koszalina na ostatni mecz fazy zasadniczej ORLEN Superligi Kobiet

23 лют. 2024 | Mecze

Kaliskie szczypiornistki w sobotę, 24 lutego w Koszalinie rozegrają ostatni mecz w fazie zasadniczej ORLEN Superligi Kobiet. Transmisja spotkania na platformie Emocje.tv.

Koszalinianki aktualnie z 20 punktami zajmują 5. miejsce w tabeli ORLEN Superligi Kobiet. Przed ostatnim meczem fazy zasadniczej mają tyle samo punktów co 6. EKS Start Elbląg oraz 2 punkty przewagi nad 7. Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Siłą w ofensywie Młynów Stoisław Koszalin jest Anna Mączka. 30-latka jest zarówno liderką jeśli chodzi o zdobycz bramkową (86 trafień), a także o podania otwierające drogę do bramki przeciwniczek (66 asyst). Warto zwrócić uwagę na dobrą postawę podstawowej bramkarki Natalii Filończuk, która broni na poziomie 33,55 proc.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz z 9 punktami zajmuje ostatnie, 10. miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet. Kaliszanki tracą 2 punkty do 9. Handball JKS Jarosław oraz 3 punkty do Galiczanki Lwów. Liderką strzelczyń jest obrotowa Katarzyna Wilczek (59 trafień). Za asystowanie odpowiedzialna jest 23-letnia Kinga Stanisławczyk, która zaliczyła 98 podań otwierających drogę do bramki przeciwniczek.

W pierwszym meczu obu drużyn w ramach 9. serii spotkań 12 listopada w hali Kalisz Arena wyraźnie lepsze były koszalinianki, które wygrały różnicą 14 trafień – 16:30.

- Będziemy walczyły o trzy punkty. Mamy cel, którym jest utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet i oddamy całe serce na boisku, żeby wygrać ten mecz – mówi bramkarka AWS Energa Szczypiorno Kalisz Polina Kukharchyk.

- Jesteśmy nastawione bojowo, tak jak przed każdym meczem. Cały czas walczymy o to, żeby utrzymać się w ORLEN Superlidze Kobiet. Jestem przekonana, że na boisku damy z siebie sto procent, żeby wywieźć trzy punkty – mówi skrzydłowa AWS Energa Szczypiorno Kalisz Agnieszka Jałoszewska.

Spotkanie 18. serii ORLEN Superligi Kobiet pomiędzy Młynami Stoisław Koszalin a AWS Energa Szczypiorno Kalisz odbędzie się w sobotę, 24 lutego o godz. 16.00 w HWS Koszalin. Transmisja spotkania na platformie Emocje.tv.