Do Kobierzyc powalczyć o pierwsze punkty w ORLEN Superlidze Kobiet

21 вер. 2023 | Komunikaty

W sobotę, 23 września zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz na wyjeździe zmierzą się z 3. drużyną ubiegłego sezonu KPR-em Gminy Kobierzyce w ramach 3. serii spotkań ORLEN Superligi Kobiet. meczu zaplanowano na godz. 16.00.

Przed beniaminkiem ORLEN Superligi Kobiet kolejne wyzwanie. W sobotę, 23 września zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz zmierzą się w Kobierzycach z tamtejszym KPR-em. Brązowe medalistki ubiegłego sezonu dotychczas wygrały oba spotkania w ORLEN Superlidze Kobiet – na inaugurację z EKS-em Startem Elbląg 33:27 oraz w 2. serii z Galiczanką Lwów 27:30.

Kaliszanki na początku sezonu mierzą się z topowymi drużynami ORLEN Superligi Kobiet. W pierwszym historycznym meczu pojechały do Piotrkowa Trybunalskiego gdzie próbowały urwać punkty tamtejszej Piotrcovii. Początek spotkania był wyrównany, jednak w drugiej to gospodynie przejęły inicjatywę i wygrały ostatecznie 36:24. W 2. serii AWS Energa Szczypiorno Kalisz we własnej hali podejmował wicemistrzynie Polski MKS FunFloor Lublin. Mimo ambitnej postawy na początku gospodynie musiały uznać wyższość utytułowanych lublinianek. Mecz zakończył się wynikiem 18:34.

Przed beniaminkiem starcie z brązowymi medalistkami ORLEN Superligi Kobiet z sezonu 2022/23 – Tanio skóry w Kobierzycach nie sprzedamy. Zdajemy sobie sprawę z klasy przeciwniczek, ale będziemy chciały zaprezentować się tam jak najlepiej – przekonuje bramkarka i drugi trener AWS Energa Szczypiorno Kalisz Izabela Prudzienica – Na początku sezonu trafiłyśmy na ścisłą czołówkę ORLEN Superligi Kobiet. Te drużyny przez całe spotkanie utrzymują koncentrację, a my ze względu na mniejsze doświadczenie zaczynamy popełniać błędy. Jednak z meczu na mecz również zdobywamy pewność siebie na parkiecie, która wkrótce zaowocuje – dodaje.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w okresie przygotowawczym. KPR Gminy Kobierzyce wygrał wtedy 38:19. Jak będzie tym razem? Przekonamy się 23 września. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.00. Mecz będzie transmitowany na platformie Emocje.tv – https://emocje.tv/live/2296/kpr-gminy-kobierzyce-aws-energa-szczypiorno-kalisz.