Do Elbląga wykonać kolejny krok w stronę utrzymania w ORLEN Superlidze Kobiet

15 бер. 2024 | Mecze

W ramach 20. serii ORLEN Superligi Kobiet AWS Energa Szczypiorno Kalisz pojedzie do Elbląga aby zmierzyć się z tamtejszym EKS-em Startem. Transmisja na platformie Emocje.tv.

Elblążanki do końca walczyły o wejście do grupy mistrzowskiej, jednak w ostatniej serii części zasadniczej sezonu uległy wyraźnie MKS-owi FunFloor Lublin 41:20. Zajmując ostatecznie 7. miejsce z dorobkiem 20 punktów EKS Start Elbląg rozpoczął walkę o utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet. W pierwszym meczu tej fazy we własnej hali uległy Handballowi JKS Jarosław 28:32. Najlepszą strzelczynią drużyny z Elbląga jest 23-letnia Weronika Weber (97 bramek), natomiast za podania otwierające drogę do bramki przeciwniczek odpowiada Vitoria Macedo (122 asysty).

Kaliszanki fazę zasadniczą ORLEN Superligi Kobiet zakończyły z 9 punktami na ostatnim, 10. miejscu. Co ciekawe wszystkie punkty w fazie zasadniczej AWS Energa Szczypiorno Kalisz zdobyła w starciach z drużynami, które znalazły się w grupie spadkowej. W pierwszym meczu drugiej fazy sezonu kaliszanki podejmowały we własnej hali Galiczankę Lwów. Gospodynie szybko wyszły na wysokie prowadzenie i nie oddały zwycięstwa aż do końca spotkania, wygrywając 26:20. Za zdobywanie bramek odpowiada doświadczona Sylwia Lisewska (64 bramki), która jest pewnym punktem zespołu z linii 7 metra. Liderką asyst w zespole jest 24-letni Kinga Stanisławczyk, która zanotowała 102 podania otwierające drogę do bramki przeciwniczek.

Oba zespoły spotkały się w tym sezonie dwukrotnie. W pierwszy meczu w Kaliszu górą był zespół EKS-u, który wygrał 26:32. Natomiast w rewanżu w Elblągu zwyciężył AWS 32:34.

- Jesteśmy w grupie spadkowej i tutaj każdy mecz jest meczem o „6 punktów”. Dlatego przygotowując się do tych spotkań staramy się być jeszcze bardziej skupione i skoncentrowane. Ostatnio z Elbląga udało nam się wywieźć 3 punkty, o które toczyłyśmy bój do ostatniego gwizdka. Nie był to łatwy mecz. Myślę, że dziewczyny z Elbląga na pewno będą walczyć i nie oddadzą punktów za darmo. Jestem pewna, że jeśli zostawimy na parkiecie całe serce i będziemy grać konsekwentnie to wrócimy do Kalisza z kolejną pulą trzech punktów – mówi skrzydłowa AWS Energa Szczypiorno Kalisz Milena Kaczmarek.

- Zdobyte podczas ostatniego meczu z Elblągiem trzy punkty były dla nas bardzo cenne i o ile się nie mylę, było to nasze pierwsze zwycięstwo za pełną pulę, więc było to coś fajnego. Myślę, że Elbląg będzie podrażniony, właśnie tą przegraną z nami u siebie, ale też przegraną w ostatniej kolejce z Handball JKS Jarosław. Zapewne Elbląg jest mocno poirytowany swoją sytuacją więc spodziewam się bardzo ciężkiego meczu – mówi rozgrywająca AWS Energa Szczypiorno Kalisz Sylwia Lisewska - W naszej sytuacji każdy mecz jest na wagę złota, nie jedziemy tam tanio sprzedać skóry. Doskonale wiemy, że da się tam wygrać, że drużyna z Elbląga jest do ogrania i jedziemy tam po trzy punkty – dodaje.

Mecz 20. serii ORLEN Superligi Kobiet pomiędzy EKS-em Startem Elbląg a AWS Energa Szczypiornem Kalisz zaplanowano na sobotę, 16 marca na godz. 16.00. Transmisja spotkania odbędzie się na platformie Emocje.tv.