Na memoriałowym podium w Piotrkowie Trybunalskim

23 серп. 2023 |

Trzecie miejsce w III Memoriale im. Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego zajęły piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Dla podopiecznych Łukasza Kobusińskiego był to kolejny sprawdzian przed debiutem w ORLEN Superlidze Kobiet.

Po turnieju w Nowej Karczmie i kolejnych dwóch tygodniach intensywnych treningów zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz wzięły udział w silnie obsadzonym III Memoriale im. Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim. 18 i 19 sierpnia w hali Relax kaliszanki rywalizowały z czeską drużyna Hazena Kynzvart, PreZero APR Radom oraz gospodyniami turnieju MKS-em Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

 

Po raz trzeci Piotrcovia Piotrków Trybunalski była organizatorem Memoriału imienia Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego – pary trenerów, która wprowadziła ten klub do najwyższej klasy rozgrywkowej w 1987 roku, a wcześniej stworzyła podwaliny pod żeński handball w tm mieście.

W pierwszym meczu Memoriału podopieczne Łukasza Kobusińskiego przegrały po zaciętym boju z czeskim zespołem Hazena Kynzvart 32:34. W sobotę, 19 sierpnia kaliszanki rozegrały dwa mecze, oba w wymiarze 2x20 minut. Najpierw pokonały PreZero APR Radom 20:14, a potem uległy gospodyniom turnieju z Piotrcovii 12:21.

Ostatecznie zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz zajęły trzecie miejsce w turnieju. Wygrały gospodynie z Piotrkowa Trybunalskiego.

Warto nadmienić, że to właśnie z Piotrcovią kaliszanki na wyjeździe spotkają się na inaugurację ORLEN Superligi Kobiet 9 września.