Awans do I ligi już pewny! Szczypiornistki MKS AZS SWWS wygrały w Kępnie

13 бер. 2022 |

Na cztery kolejki przed końcem sezonu szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz są już pewne awansu do pierwszej ligi. Triumf w drugoligowych rozgrywkach zagwarantowały sobie w niedzielę, wygrywając na wyjeździe z SPR Kępno 34:20.  W swoim premierowym sezonie kaliski zespół zdominował rywalizację w grupie 1 drugiej ligi (zespoły z województw wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego). Podopieczne Pawła Ruska wygrały wszystkie dotychczasowe mecze, w każdym z nich deklasując swoje przeciwniczki. Po niedzielnym triumfie w Kępnie kaliszanki zagwarantowały sobie pierwsze miejsce na koniec rozgrywek, które daje bezpośredni awans do pierwszej ligi. W starciu z kępińskim SPR-em drużyna MKS AZS SWWS zagrała w swoim stylu, od początku dyktując warunki gry. Po siedmiu minutach przyjezdne prowadziły 6:1, a na półmetku osiągnęły dziesięciobramkową przewagę (21:11). Znakomicie przed przerwą spisywała się Katarzyna Pilitowska, która siedmiokrotnie w tym czasie trafiała do siatki. W drugiej połowie zespół znad Prosny w pełni kontrolował zawody i ostatecznie zwyciężył 34:20. To piętnasta wygrana beniaminka w drugoligowych zmaganiach (nie licząc triumfu w starciu z UKS Handball-28 Wrocław, który wycofał się z rozgrywek). Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki. W jednej z nich kaliszanki będą pauzowały. Najbliższe spotkanie rozegrają w sobotę, 19 marca, o 15:30. Zmierzą się wtedy przed własną publicznością z Victorią Świebodzice. SPR Kępno – MKS AZS SWWS Kalisz 20:34 (11:21) SPR: Duchnik, Olejnik – Skowrońska 7, Przewdzięk 4, Orzechowska 3, Trepner 3, Sobczak 2, Gajewska 1, Czarczyńska, Jokiel, Juszczak, Kaleta, Kukuła, Staniszewska, Walczak. Kary: 6. min. Rzuty karne: 3/6. Kary: 4. min. Rzuty karne: 4/4. Widzów: 199 SWWS: Kolasińska, Caboń – Pilitowska 9, Czyż 7, Moskal-Giel 6, Baszyńska 4, Jałoszewska 4, Pesel-Matyjak 2, Bernard 1, Rachwalska 1, Stasiak, Urban. Sędziowały: Magdalena Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki) i Anna Chojnowska (Opole)

Na cztery kolejki przed końcem sezonu szczypiornistki MKS AZS SWWS Kalisz są już pewne awansu do pierwszej ligi. Triumf w drugoligowych rozgrywkach zagwarantowały sobie w niedzielę, wygrywając na wyjeździe z SPR Kępno 34:20.

 W swoim premierowym sezonie kaliski zespół zdominował rywalizację w grupie 1 drugiej ligi (zespoły z województw wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego). Podopieczne Pawła Ruska wygrały wszystkie dotychczasowe mecze, w każdym z nich deklasując swoje przeciwniczki. Po niedzielnym triumfie w Kępnie kaliszanki zagwarantowały sobie pierwsze miejsce na koniec rozgrywek, które daje bezpośredni awans do pierwszej ligi.

W starciu z kępińskim SPR-em drużyna MKS AZS SWWS zagrała w swoim stylu, od początku dyktując warunki gry. Po siedmiu minutach przyjezdne prowadziły 6:1, a na półmetku osiągnęły dziesięciobramkową przewagę (21:11). Znakomicie przed przerwą spisywała się Katarzyna Pilitowska, która siedmiokrotnie w tym czasie trafiała do siatki. W drugiej połowie zespół znad Prosny w pełni kontrolował zawody i ostatecznie zwyciężył 34:20.

To piętnasta wygrana beniaminka w drugoligowych zmaganiach (nie licząc triumfu w starciu z UKS Handball-28 Wrocław, który wycofał się z rozgrywek). Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki. W jednej z nich kaliszanki będą pauzowały. Najbliższe spotkanie rozegrają w sobotę, 19 marca, o 15:30. Zmierzą się wtedy przed własną publicznością z Victorią Świebodzice.

SPR Kępno – MKS AZS SWWS Kalisz 20:34 (11:21)

SPR: Duchnik, Olejnik – Skowrońska 7, Przewdzięk 4, Orzechowska 3, Trepner 3, Sobczak 2, Gajewska 1, Czarczyńska, Jokiel, Juszczak, Kaleta, Kukuła, Staniszewska, Walczak.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 3/6.
Kary: 4. min. Rzuty karne: 4/4.
Widzów: 199
SWWS: Kolasińska, Caboń – Pilitowska 9, Czyż 7, Moskal-Giel 6, Baszyńska 4, Jałoszewska 4, Pesel-Matyjak 2, Bernard 1, Rachwalska 1, Stasiak, Urban.

Sędziowały: Magdalena Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki) i Anna Chojnowska (Opole)