+23 na początek rewanżów. Okazałe zwycięstwo szczypiornistek MKS AZS SWWS

30 січ. 2022 |

Do sobotniej konfrontacji kaliski zespół przystąpił w zaledwie dziewięcioosobowym zestawieniu, między innymi bez Pauliny Kucharskiej i Małgorzaty Kisiel. Trener Paweł Rusek miał więc mocno ograniczone pole manewru (tylko jedna zmiana w polu). Z powodu absencji w drużynie na rozegranie musiał posłać nominalną skrzydłową Katarzynę Pilitowską. Nie przeszkodziło to jednak liderkom drugiej ligi w odniesieniu okazałego zwycięstwa. Swoją dominację szczypiornistki SWWS zaznaczyły w drugim kwadransie. O ile w 13. minucie prowadziły nieznacznie, bo 6:4, o tyle już dziesięć minut później ich przewaga, po kolejnych bramkowych seriach, wzrosła do dziesięciu trafień (16:6). Tuż przed przerwą trzy gole dorzuciła Żaneta Moskal-Giel, dzięki czemu do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 20:7 dla miejscowych. W drugiej połowie podopieczne trenera Ruska znakomicie zagrały w obronie. Wszak w tym czasie straciły zaledwie pięć bramek, a ostatnią w 48. minucie. Swój dorobek natomiast uzupełniły o piętnaście trafień, dzięki czemu zwyciężyły z pokaźną 23-bramkową przewagą (35:12). Wynik ustaliła Marta Rachwalska, a chwilę wcześniej swojego ósmego gola rzuciła Agnieszka Jałoszewska, która w sobotę bezbłędnie wykonywała „siódemki”. Dla niepokonanych kaliszanek to już jedenasty triumf w tym sezonie, ale warto zaznaczyć, że jeden z nich nie będzie zaliczany do końcowej klasyfikacji. Z rozgrywek wycofały się bowiem rezerwy UKS Handball-28 Wrocław. Wyniki meczów z tą drużyną nie będą uwzględniane w tabeli. Kolejne spotkanie lider znad Prosny rozegra w niedzielę, 6 lutego. W tym dniu zmierzy się na wyjeździe z KS Pyrki Poznań. MKS AZS SWWS Kalisz – GMTS „Sparta Iwaniccy” Gubin 35:12 (20:7) SWWS: Kolasińska, Caboń – Jałoszewska 8, Moskal-Giel 7, Pilitowska 6, Czyż 4, Pesel-Matyjak 4, Baszyńska 3, Rachwalska 3. Kary: 8. min. Rzuty karne: 6/6. GMTS: Ochota, Gromek – Mielcarczyk 4, Zukier 4, Krzyżaniak 2, Dudzień 1, Paszkiewicz 1, Adamska, Bogdanowicz, Kamińska, Kawecka, Macierzyńska. Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/3. Sędziowały: Paulina Cieślak i Sylwia Marek (Piotrków Trybunalski) Widzów: 30

Do sobotniej konfrontacji kaliski zespół przystąpił w zaledwie dziewięcioosobowym zestawieniu, między innymi bez Pauliny Kucharskiej i Małgorzaty Kisiel. Trener Paweł Rusek miał więc mocno ograniczone pole manewru (tylko jedna zmiana w polu). Z powodu absencji w drużynie na rozegranie musiał posłać nominalną skrzydłową Katarzynę Pilitowską. Nie przeszkodziło to jednak liderkom drugiej ligi w odniesieniu okazałego zwycięstwa.

Swoją dominację szczypiornistki SWWS zaznaczyły w drugim kwadransie. O ile w 13. minucie prowadziły nieznacznie, bo 6:4, o tyle już dziesięć minut później ich przewaga, po kolejnych bramkowych seriach, wzrosła do dziesięciu trafień (16:6). Tuż przed przerwą trzy gole dorzuciła Żaneta Moskal-Giel, dzięki czemu do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 20:7 dla miejscowych.

W drugiej połowie podopieczne trenera Ruska znakomicie zagrały w obronie. Wszak w tym czasie straciły zaledwie pięć bramek, a ostatnią w 48. minucie. Swój dorobek natomiast uzupełniły o piętnaście trafień, dzięki czemu zwyciężyły z pokaźną 23-bramkową przewagą (35:12). Wynik ustaliła Marta Rachwalska, a chwilę wcześniej swojego ósmego gola rzuciła Agnieszka Jałoszewska, która w sobotę bezbłędnie wykonywała „siódemki”.

Dla niepokonanych kaliszanek to już jedenasty triumf w tym sezonie, ale warto zaznaczyć, że jeden z nich nie będzie zaliczany do końcowej klasyfikacji. Z rozgrywek wycofały się bowiem rezerwy UKS Handball-28 Wrocław. Wyniki meczów z tą drużyną nie będą uwzględniane w tabeli.

Kolejne spotkanie lider znad Prosny rozegra w niedzielę, 6 lutego. W tym dniu zmierzy się na wyjeździe z KS Pyrki Poznań.

MKS AZS SWWS Kalisz – GMTS „Sparta Iwaniccy” Gubin 35:12 (20:7)

SWWS: Kolasińska, Caboń – Jałoszewska 8, Moskal-Giel 7, Pilitowska 6, Czyż 4, Pesel-Matyjak 4, Baszyńska 3, Rachwalska 3.
Kary: 8. min. Rzuty karne: 6/6.

GMTS: Ochota, Gromek – Mielcarczyk 4, Zukier 4, Krzyżaniak 2, Dudzień 1, Paszkiewicz 1, Adamska, Bogdanowicz, Kamińska, Kawecka, Macierzyńska.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/3.

Sędziowały: Paulina Cieślak i Sylwia Marek (Piotrków Trybunalski) Widzów: 30